Oyuncu Olmak İçin Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Oyuncu Olmak İçin Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Çok az oyuncu, yalnızca oyunculuk yaparak geçinebilecek kadar şanslıdır. İster günlük bir iş ister yeni bir kariyer olsun , oyunculuk becerileriniz ve eğitiminiz herhangi bir meslekte başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. İşte size zanaatın öğretebileceği 10 işle ilgili beceri.

1. Etkili Konuşma
İster bir satış işi, ister bir işletme sahibi olun, herhangi bir işte bir ürün veya hizmet satmanız gerekir. Birini bir şeye ikna etmek önemli bir beceridir. Ek olarak, konuşma tarzınız ve fiziksel olarak kendinizi nasıl sergilediğiniz, oyunculuk sınıfında öğrendiğiniz becerilerle sosyal ilişkilerdeki iletişim yeteneğiniz fazlasıyla artacaktır.

2. Güven
Güvenilir olmadan kariyerinizde ilerlemek zordur. Derslerimde, bir kişinin gözlerini kapatıp geriye düştüğü ve yakalanacağına inandığı bir oyun oynuyoruz. Düşünüldüğü kadar kolay değil; sırt üstü düşmek korkutucu olabilir. Çoğu zaman, içgüdülerimize güvenmeden ve o anda hazır olmadan sahneyi veya sonucu kontrol etmeye çalışırız. Kendinize olan güveni geliştirmek zaman alabilir, ancak herhangi bir kariyer ortamında size yardımcı olacaktır.

3. Empati
Kendinizi başkasının yerine koymak çok önemli bir insan becerisidir. Farklı bölümleri üstlendikçe, doğal olarak daha empatik olacak ve başkalarının duygusal deneyimlerini anlayacaksınız. Duygularımız düşüncede, karar vermede ve başarıda önemli bir rol oynadığından, empati kurduğunuz zaman, işyerinde öne çıkacak ve özellikle doğrudan müşterilerle veya müşterilerle çalıştığınız kariyerlerde bir süperstar olacaksınız.

4. Aktif dinleme
İyi bir dinleyici olmak, kişiler arası iletişim becerilerinin temel bir bileşenidir ve sağlıklı bir ilişkinin anahtarıdır. Meisner’ın iki aktörün sürekli olarak aynı iki diyalog satırını değiştirdiği tekrar alıştırmasına aşina iseniz, bunun çok fazla pratik gerektirdiğini bilirsiniz. Aktif dinleme, sadece konuşmacının mesajını duymak yerine söylenenlere tamamen konsantre olmak anlamına gelir. Nasıl dinleyeceğinizi öğrenirken, hem patronlarla hem de iş arkadaşlarınızla çalışırken önemli olan tarafsız ve yargısız kalırsınız.

İlgili Makale  Ankara Cast Ajans | Ankara Kazan Mankenlik ve Oyunculuk Ajansı

5. Merak
Ben kimim? ne istiyorum? İstediğimi nasıl elde ederim? Neredeyim? Sahne benim için ne zaman gerçekleşecek? Bunların hepsi bir sahneyi parçalamak ve karakter gelişimi üzerinde çalışmak için kullanılan sorulardır. Özgün bir şekilde ortaya çıkmak ve sonra ne olacağını merak etmek, sadece oyunculukta değil, çalışanlarınız ve müşterilerinizle de başarının anahtarıdır.

6. Sabır
Size uygun rolün bulunması ve iş teklifleri beklemek sabırlı olma kısmındaki en önemli aşamadır. Sadece sahnenizin bir sonraki güne ertelendiğini öğrenmek için sete düzenli giden oyuncular var. Sakinliğinizi korurken birçok kişi ve egolu insanlarla uğraşıyorsunuz. Sabrınız tekrar tekrar test edileceğinden, stresli durumlarda dengeyi korumayı öğrenmek, işyerinde bir değerdir.

7. Eleştirel Düşünme
Gözlemleme, yorumlama ve analiz etme iş yerinde ihtiyaç duyulan becerilerdir. Düzenli olarak seçmelere katılırsanız, kutunun dışında düşünmenin dikkat çekmek için çok önemli olduğunu bilirsiniz. Oyunculuk, eleştirel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme becerisi gerektirir; bunların tümü akademik performansı da artırır ve pazarlanabilir güçlü yönlerdir.

8. Takım Çalışması
Bir boşlukta hareket etmiyorsunuz – sizinle oynamak için diğer aktörlere güveniyorsunuz. Oyunculuk ayrıca egonuzu sahne kapısının dışında bırakmanızı gerektirir. Bu promosyonu almak ister misiniz? İyi bir takım oyuncusu olun. İşverenler, sevdikleri ve müşterilerle ve iş arkadaşlarıyla iyi geçineceğine inandıkları kişileri işe alır.

9. Stres Altında Çalışmak
Birçok iş görüşmecisi veya üniversite kabul personeli, baskı altında ne kadar iyi çalışabileceğinizi sorar, bir soru aktörlerin başarılı olabileceği bir sorudur. Yüzlerce insanın önünde sahneye çıkmak, risk almak ve diyalog sayfalarını ezberlemek, stres yönetimi konusunda size birçok deneyim kazandırır.

10. Yetenekleriniz
Oyunculukta öğrenilen dersler ve beceriler, herhangi bir kariyer yoluna aktarılacak ve profesyonel başarınızı artıracaktır. İletişim, empati, sabır, problem çözme ve özgüven dahil olmak üzere şu anda ustalaştığınız oyunculuk becerileri, ister oyunculuğa devam etmeye ister başka bir mesleğe girmeye karar verin, bugün ve hayatınızın geri kalanında başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makale  Ankara Cast Ajans | Ankara Evren Mankenlik ve Oyunculuk Ajansı

Şimdi ajansımıza katılarak oyunculuk dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Başvuru için bu bağlantıya tıklayınız.