Ankara Ofisi

Asıl Kayıtlar Stüdyomuzda Gerçekleştirilecektir.
Tevfik İleri mah. MY PLAZA, Emek Cd. 14/48, 06145 Pursaklar/Ankara

  Başvuru Amacınız Nedir?

  Resmi Ad ve Soyadınız Nedir?

  Aktif E-posta Adresiniz Nedir?

  Telefon Numaranız Nedir?

  İkamet Ettiğiniz İl Neresidir?

  İkamet Ettiğiniz İlçe Neresidir?

  Doğum Tarihiniz Nedir?

  Ajans İş Tecrübeniz Var Mı?

  Hangi Günler Müsaitsiniz?

  Medeni Durumunuz Nedir?

  Yaşam Şekliniz Nedir?

  En Son Mezuniyetiniz Hangisidir?

  Bir Fotoğrafınızı Ekleyiniz.

  Başvuru

 • Ajans üyeliği ücretli mi?

  Kayıtlar ücretsizdir.

 • Üyelik İşleyişi Nasıl?

  Mankenlik, oyunculuk, seslendirmenlik departmanlarımız için, tüm kayıtlı üyelerimizle Freelance olarak projeleri yürütürüz. Bu departmanlarda kaydını aldığımız kişileri; yapımcı veya şirket sıfatında proje üretmek isteyen kişilere sunarız. Yapımcılar veya şirketler kayıtlı üye kataloğumuzdan projede yer almasını istediği kişileri seçer ve ödeyeceği bütçeyle beraber nasıl bir proje olacağının detayını verir. Bu durumda, verilen fiyatla beraber, kayıtlı üyemize ulaşıp proje hakkında bilgilendirme yaparız ve eğer koşullar uygun gelirse hayata geçirmek için yapımcı ve ajansımızla imzalanan üç kişilik sözleşmeyle üyenin ödemesini yaparız. Bazı durumlarda; sinema filmleri, kısa filmler ve diğer prodüksiyon kapsamındaki projeler için, üyemizi yapımcı şirkete doğrudan yönlendirebiliriz.

 • Çocuğum için başvuruda bulunabilir miyim?

  Evet bulunabilirsiniz. Sözleşme evraklarını aile bireylerinden birinin imzalaması şarttır ve yükümlülükler imzalayan şahısa ait olur. Konuşma evresine henüz gelememiş çocukların kaydını almıyoruz.

 • Oyunculuk eğitimi almak şart mı?

  Hayır, başvurunuzda böyle bir zorunluluğunuz yoktur. Aslında yanlış eğitim almış bir oyuncu adayı olmanız bizim işimizi daha da zorlaştırıyor. Acente yetkililerimiz bu işi gerçekten hak ettiğinizi anlarlarsa size nasıl ve ne kadar süreyle antrenman yapmanız gerektiği konusunda fikir vereceklerdir.

 • Eğitimim yok, oyunculukta kendimi nasıl geliştirebilirim?

  Kendinizi geliştirmek için kamera utanç eşiğinizi düşürmekle başlamalısınız. Dışarıdan ne kadar komik veya anlamsızca göründüğünüzü önemsememelisiniz. Öğrenci kısa filmleri, festival filmleri veya ücretsiz rol alabileceğiniz bağımsız filmlerde rol almak kendinizi geliştirmenizde çok fayda sağlayacaktır.

 • Stüdyoya gelmesem olur mu?

  Hayır. Stüdyoda fotoğraf çekimi ve sözleşme imzalama işlemi yapılacaktır. Bunun dışında; güncel kilo, boy, diğer bilişsel ve fiziksel bilgiler kayıt altına alınacaktır. Bu nedenle stüdyomuzda bulunmanız zorunludur.

 • Stüdyoya vasıtayla nasıl gelebilirim?

  Sıhhiye veya Kızılay’dan EGO 440 numaralı hat ile gelebilirsiniz.

  Başvuru

  Sıhhiye köprüsünden Yıldızevler Yıldırımkent minibüslerini kullanabilirsiniz.

 • Stüdyoda ne tür işlemler olacak?

  Stüdyomuza geldiğinizde, bu sözleşmeyi imzalamanız gerekecektir.

  • Reşit değilseniz ailenize imzalatıp getirebilirsiniz. Ailenizin onayladığından emin olun.
  • Burun tipi, diş rengi, boy, kilo, bel çevresi, kalça çevresi, göğüs çevresi, diğer medikal bilgilerinizin yer aldığı form doldurulacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, genel kültür testi yapılacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, okuduğunu anlama ve okuma hızı testi yapılacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, örnek senaryo örneği ile kısa bir sahne çekilecektir.
  • Eğer seslendirmen için başvuruyorsanız metin verilerek, okurken ses kaydı alınacaktır.
  • Eğer modellik için başvuruyorsanız sadece fotoğrafınızı çeker ve fiziksel özelliklerinizi kaydederiz.
 • Sözleşmeyi imzaladıktan sonra nasıl iptal edebilirim?

  Dilediğiniz zaman sözleşmenizi iptal edebiliriz. Bunun için stüdyomuza gelerek imzalanan evrağın aslını size teslim etmemiz gereklidir. Şehir dışında veya stüdyoya gelemeyecek durumda olan kişiler noter aracılığıyla sözleşmeyi feshedebilir ancak bu durumda ücret ödemeniz gerekebilir. Sözleşmesi iptal edilen kişilerin kaydı yeniden alınmaz ve yasaklılar listesine eklenir. Kaydı alınan bilgileri imha edilir. Eğer varsa internet ortamından üyeye ait bilgiler ve görseller silinir.

  Profil sayfanızdaki fotoğrafların pozlarından rahatsız olduysanız veya ad soyadınızın net şekilde gösterilmesinden rahatsız oluyorsanız, soyadınızı veya adınızı sansürleyebilir veya yeni pozlar çekerek profilinizi güncelleyebiliriz. Bu gibi durumlarda sözleşmeyi iptal etmenize gerek yoktur.

 • Ajansa kaydolduktan sonra oyuncu olarak işe başlayabilir miyim?

  Hayır. Bir ajansa kaydolmanız sizi oyuncu yapmaz. Biz, ajans üyelerimizin kaydını; fiziksel özellikleri, bilişsel özelleri ve yeteneği olmak üzere üç farklı kategoride değerlendirir ve yapım şirketlerine sunarız. Oyuncu olarak bir yapımda yer almanız yapım şirketlerinin kararıyla olmaktadır. Bu nedenle kendine güvenen adayların başvuruda bulunmaları en iyisidir.

 • Kayıt edilen bilgiler güvende mi?

  Online Başvuru ve başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, izniniz olmadan başka kişilerle paylaşılamaz. Ajansımızda aktif görevi bulunmayan kişiler bilgilerinizi göremez, sizinle iletişime geçemezler. Başvuru sonrası benzersiz kimlik numarasıyla bilgileriniz şifreli şekilde saklanır. İnternet ortamında profil sayfanız için paylaşılan bilgilerde soyadınız varsayılan olarak sansürlenir. Ev adresi, telefon numarası veya diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz kesinlikle paylaşılmaz.

 • Kimler başvuramaz?

  Çağrıldığında stüdyomuza gelemeyecek kişiler başvuramaz.
  Randevu alarak gelmeyen kişiler yeniden başvuramaz.
  Ankara şehri içinde bulunmayan kişiler başvuramaz. (ikamet şehri farklı olabilir.)
  Oturma izni olmayan yabancılar başvuruda bulunamaz.
  Aradığımızda telefonlarına ulaşamadığımız kişiler başvuramaz. 3 kez tekrarlandığında başvuru kayıtları silinir.

 • Başvuru yaptım neden dönüş sağlanmadı?

  Eğer 3 hafta içerisinde sizlere dönüş sağlanmamışsa başvuru kaydınız değerlendirilmiş ve olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Bu konuda bir sebep belirtmek zorunda değiliz.

 • Başvurmadan önce ne yapmam gerekiyor?

  Başvurmadan önce; yaşınız ne olursa olsun, ailenizin veya yakınlarınızın onayı olmadan başvuruda bulunmayın. Eğer aile bireylerinizden onay aldıysanız kendinizi net şekilde gösteren bir fotoğraf çekerek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 • Stüdyoya gelmek için para verecek misiniz?

  Hayır. Başvuran adaylara stüdyoya gelmeleri için ödeme yapmayız.

 • Stüdyoya aile bireylerimle gelebilir miyim?

  Evet. Aile bireylerinizle gelebilirsiniz. Pandemi sebebiyle 2 aile bireyinden fazla kişi size refakat edemez.

 • Nasıl para kazanacağım?

  Kaydınızın alınması sonrası profiliniz, oyuncular sekmesinde yer alacak. Yapımcı şirketler, sizle çalışmak isterse bizlere fiyat teklifi verecekler. Biz ajans olarak, yapımcı şirket tarafından verilen ücretten %20 komisyon alırız. Ödemeleri size ajans olarak biz de yapabiliriz veya duruma bağlı olarak yapım şirketinden iş sonrası da ödemenizi alabilirsiniz. Size iş için söylediğimiz fiyatlar, komisyon kesilmiş haldeki fiyatlardır.

 • Dizi ve filmlerde ne zaman rol almaya başlayacağım?

  Cast ajansları, yapımcı ve sektörden tanıdığı olmayan insanların; yapım şirketleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Bu durumda, zaten daha önce oyunculuk yapmamış kişiler ve oyunculuk eğitimi almamış kişilerin iyi bir rolde oynaması yetenek, şans ve azmetmeye bağlıdır. Kendinizi diğer oyunculardan sıyırmak için elinizden geleni yapmanız gereklidir. Yeteneğinize güveniyorsanız kısa sürede bir yapımcının dikkatini çekeceksiniz ve dizi ve filmlerde rol olmaya başlayacaksınız. Buna ek olarak biz, modellerimizi yapım şirketlerine düzenli olarak gönderiyoruz.

 • Oyuncu veya Model olmak için uygun muyum?

  Oyuncu olmak için fiziksel bir form yoktur. Her kilo ve boy uzunluğundaki kişiler oyuncu olabilir. Çok yakışıklı veya çok güzel olmak sizi başarılı bir oyuncu yapmaz. Konuşma veya görme engeliniz varsa bile oyuncu olabilirsiniz. Oyunculukta önemli olan yeteneğinizdir. Modellik için de bu koşullar geçerli olsa da, çalıştığımız çoğu yapım şirketi belli nitelikleri karşılayan kişilerle çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle;

  Erkekler; 175 cm üzerinde, en fazla 75 kilo ve cilt lekelerinin olmaması önemlidir. Ayrıca sakal ve bıyıklarınızın olmaması da avantajınıza olacaktır. Diş beyazlık oranı 9 numaranın altında olmalıdır.
  Kadınlar; 170 cm üzerinde, en fazla 60 kilo ve cilt lekelerinin olmaması önemlidir. Ayrıca gözlük kullanmama ve ten renginizin beyaz olması da avantajınıza olacaktır. Diş beyazlık oranı 9 numaranın altında olmalıdır.

  Başvuru

 • Aylık olarak kaç iş gelecek?

  İş almanızın garantisi yoktur. Ayrıca aylık olarak net bir iş sayısı belirtilmez. Profesyonel oyuncular bile 2 yıl boşluktan sonra iyi bir rolde oynamaya başlıyor. Çoğu oyuncu bir yılın %70-80’lik kısmında çalışmadıkları gözlemleniyor. Oyunculukta boş vakit kaçınılmazdır. Bu nedenle bütçe destekleyen farklı bir işte çalışmanız faydalı olacaktır. Oyunculukta yeniyseniz, sadece ek bir iş olarak yapmanızda fayda var.

 • Türkiye'de yaşamıyorum sizinle çalışabilir miyim?

  Hayır. Türkiye dışında ikamet eden kişilerle çalışmıyoruz. Ayrıca bizimle düzenli çalışmanız için Ankara ilinde bulunmanız şarttır.

 • Ajans üyeliği ücretli mi?

  Kayıtlar ücretsizdir.

 • Üyelik İşleyişi Nasıl?

  Mankenlik, oyunculuk, seslendirmenlik departmanlarımız için, tüm kayıtlı üyelerimizle Freelance olarak projeleri yürütürüz. Bu departmanlarda kaydını aldığımız kişileri; yapımcı veya şirket sıfatında proje üretmek isteyen kişilere sunarız. Yapımcılar veya şirketler kayıtlı üye kataloğumuzdan projede yer almasını istediği kişileri seçer ve ödeyeceği bütçeyle beraber nasıl bir proje olacağının detayını verir. Bu durumda, verilen fiyatla beraber, kayıtlı üyemize ulaşıp proje hakkında bilgilendirme yaparız ve eğer koşullar uygun gelirse hayata geçirmek için yapımcı ve ajansımızla imzalanan üç kişilik sözleşmeyle üyenin ödemesini yaparız. Bazı durumlarda; sinema filmleri, kısa filmler ve diğer prodüksiyon kapsamındaki projeler için, üyemizi yapımcı şirkete doğrudan yönlendirebiliriz.

 • Çocuğum için başvuruda bulunabilir miyim?

  Evet bulunabilirsiniz. Sözleşme evraklarını aile bireylerinden birinin imzalaması şarttır ve yükümlülükler imzalayan şahısa ait olur. Konuşma evresine henüz gelememiş çocukların kaydını almıyoruz.

 • Oyunculuk eğitimi almak şart mı?

  Hayır, başvurunuzda böyle bir zorunluluğunuz yoktur. Aslında yanlış eğitim almış bir oyuncu adayı olmanız bizim işimizi daha da zorlaştırıyor. Acente yetkililerimiz bu işi gerçekten hak ettiğinizi anlarlarsa size nasıl ve ne kadar süreyle antrenman yapmanız gerektiği konusunda fikir vereceklerdir.

 • Eğitimim yok, oyunculukta kendimi nasıl geliştirebilirim?

  Kendinizi geliştirmek için kamera utanç eşiğinizi düşürmekle başlamalısınız. Dışarıdan ne kadar komik veya anlamsızca göründüğünüzü önemsememelisiniz. Öğrenci kısa filmleri, festival filmleri veya ücretsiz rol alabileceğiniz bağımsız filmlerde rol almak kendinizi geliştirmenizde çok fayda sağlayacaktır.

 • Stüdyoya gelmesem olur mu?

  Hayır. Stüdyoda fotoğraf çekimi ve sözleşme imzalama işlemi yapılacaktır. Bunun dışında; güncel kilo, boy, diğer bilişsel ve fiziksel bilgiler kayıt altına alınacaktır. Bu nedenle stüdyomuzda bulunmanız zorunludur.

 • Stüdyoya vasıtayla nasıl gelebilirim?

  Sıhhiye veya Kızılay’dan EGO 440 numaralı hat ile gelebilirsiniz.

  Başvuru

  Sıhhiye köprüsünden Yıldızevler Yıldırımkent minibüslerini kullanabilirsiniz.

 • Stüdyoda ne tür işlemler olacak?

  Stüdyomuza geldiğinizde, bu sözleşmeyi imzalamanız gerekecektir.

  • Reşit değilseniz ailenize imzalatıp getirebilirsiniz. Ailenizin onayladığından emin olun.
  • Burun tipi, diş rengi, boy, kilo, bel çevresi, kalça çevresi, göğüs çevresi, diğer medikal bilgilerinizin yer aldığı form doldurulacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, genel kültür testi yapılacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, okuduğunu anlama ve okuma hızı testi yapılacaktır.
  • Eğer oyunculuk için başvuruda bulunuyorsanız, örnek senaryo örneği ile kısa bir sahne çekilecektir.
  • Eğer seslendirmen için başvuruyorsanız metin verilerek, okurken ses kaydı alınacaktır.
  • Eğer modellik için başvuruyorsanız sadece fotoğrafınızı çeker ve fiziksel özelliklerinizi kaydederiz.
 • Sözleşmeyi imzaladıktan sonra nasıl iptal edebilirim?

  Dilediğiniz zaman sözleşmenizi iptal edebiliriz. Bunun için stüdyomuza gelerek imzalanan evrağın aslını size teslim etmemiz gereklidir. Şehir dışında veya stüdyoya gelemeyecek durumda olan kişiler noter aracılığıyla sözleşmeyi feshedebilir ancak bu durumda ücret ödemeniz gerekebilir. Sözleşmesi iptal edilen kişilerin kaydı yeniden alınmaz ve yasaklılar listesine eklenir. Kaydı alınan bilgileri imha edilir. Eğer varsa internet ortamından üyeye ait bilgiler ve görseller silinir.

  Profil sayfanızdaki fotoğrafların pozlarından rahatsız olduysanız veya ad soyadınızın net şekilde gösterilmesinden rahatsız oluyorsanız, soyadınızı veya adınızı sansürleyebilir veya yeni pozlar çekerek profilinizi güncelleyebiliriz. Bu gibi durumlarda sözleşmeyi iptal etmenize gerek yoktur.

 • Ajansa kaydolduktan sonra oyuncu olarak işe başlayabilir miyim?

  Hayır. Bir ajansa kaydolmanız sizi oyuncu yapmaz. Biz, ajans üyelerimizin kaydını; fiziksel özellikleri, bilişsel özelleri ve yeteneği olmak üzere üç farklı kategoride değerlendirir ve yapım şirketlerine sunarız. Oyuncu olarak bir yapımda yer almanız yapım şirketlerinin kararıyla olmaktadır. Bu nedenle kendine güvenen adayların başvuruda bulunmaları en iyisidir.

 • Kayıt edilen bilgiler güvende mi?

  Online Başvuru ve başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, izniniz olmadan başka kişilerle paylaşılamaz. Ajansımızda aktif görevi bulunmayan kişiler bilgilerinizi göremez, sizinle iletişime geçemezler. Başvuru sonrası benzersiz kimlik numarasıyla bilgileriniz şifreli şekilde saklanır. İnternet ortamında profil sayfanız için paylaşılan bilgilerde soyadınız varsayılan olarak sansürlenir. Ev adresi, telefon numarası veya diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz kesinlikle paylaşılmaz.

 • Kimler başvuramaz?

  Çağrıldığında stüdyomuza gelemeyecek kişiler başvuramaz.
  Randevu alarak gelmeyen kişiler yeniden başvuramaz.
  Ankara şehri içinde bulunmayan kişiler başvuramaz. (ikamet şehri farklı olabilir.)
  Oturma izni olmayan yabancılar başvuruda bulunamaz.
  Aradığımızda telefonlarına ulaşamadığımız kişiler başvuramaz. 3 kez tekrarlandığında başvuru kayıtları silinir.

 • Başvuru yaptım neden dönüş sağlanmadı?

  Eğer 3 hafta içerisinde sizlere dönüş sağlanmamışsa başvuru kaydınız değerlendirilmiş ve olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Bu konuda bir sebep belirtmek zorunda değiliz.

 • Başvurmadan önce ne yapmam gerekiyor?

  Başvurmadan önce; yaşınız ne olursa olsun, ailenizin veya yakınlarınızın onayı olmadan başvuruda bulunmayın. Eğer aile bireylerinizden onay aldıysanız kendinizi net şekilde gösteren bir fotoğraf çekerek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 • Stüdyoya gelmek için para verecek misiniz?

  Hayır. Başvuran adaylara stüdyoya gelmeleri için ödeme yapmayız.

 • Stüdyoya aile bireylerimle gelebilir miyim?

  Evet. Aile bireylerinizle gelebilirsiniz. Pandemi sebebiyle 2 aile bireyinden fazla kişi size refakat edemez.

 • Nasıl para kazanacağım?

  Kaydınızın alınması sonrası profiliniz, oyuncular sekmesinde yer alacak. Yapımcı şirketler, sizle çalışmak isterse bizlere fiyat teklifi verecekler. Biz ajans olarak, yapımcı şirket tarafından verilen ücretten %20 komisyon alırız. Ödemeleri size ajans olarak biz de yapabiliriz veya duruma bağlı olarak yapım şirketinden iş sonrası da ödemenizi alabilirsiniz. Size iş için söylediğimiz fiyatlar, komisyon kesilmiş haldeki fiyatlardır.

 • Dizi ve filmlerde ne zaman rol almaya başlayacağım?

  Cast ajansları, yapımcı ve sektörden tanıdığı olmayan insanların; yapım şirketleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Bu durumda, zaten daha önce oyunculuk yapmamış kişiler ve oyunculuk eğitimi almamış kişilerin iyi bir rolde oynaması yetenek, şans ve azmetmeye bağlıdır. Kendinizi diğer oyunculardan sıyırmak için elinizden geleni yapmanız gereklidir. Yeteneğinize güveniyorsanız kısa sürede bir yapımcının dikkatini çekeceksiniz ve dizi ve filmlerde rol olmaya başlayacaksınız. Buna ek olarak biz, modellerimizi yapım şirketlerine düzenli olarak gönderiyoruz.

 • Oyuncu veya Model olmak için uygun muyum?

  Oyuncu olmak için fiziksel bir form yoktur. Her kilo ve boy uzunluğundaki kişiler oyuncu olabilir. Çok yakışıklı veya çok güzel olmak sizi başarılı bir oyuncu yapmaz. Konuşma veya görme engeliniz varsa bile oyuncu olabilirsiniz. Oyunculukta önemli olan yeteneğinizdir. Modellik için de bu koşullar geçerli olsa da, çalıştığımız çoğu yapım şirketi belli nitelikleri karşılayan kişilerle çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle;

  Erkekler; 175 cm üzerinde, en fazla 75 kilo ve cilt lekelerinin olmaması önemlidir. Ayrıca sakal ve bıyıklarınızın olmaması da avantajınıza olacaktır. Diş beyazlık oranı 9 numaranın altında olmalıdır.
  Kadınlar; 170 cm üzerinde, en fazla 60 kilo ve cilt lekelerinin olmaması önemlidir. Ayrıca gözlük kullanmama ve ten renginizin beyaz olması da avantajınıza olacaktır. Diş beyazlık oranı 9 numaranın altında olmalıdır.

  Başvuru

 • Aylık olarak kaç iş gelecek?

  İş almanızın garantisi yoktur. Ayrıca aylık olarak net bir iş sayısı belirtilmez. Profesyonel oyuncular bile 2 yıl boşluktan sonra iyi bir rolde oynamaya başlıyor. Çoğu oyuncu bir yılın %70-80’lik kısmında çalışmadıkları gözlemleniyor. Oyunculukta boş vakit kaçınılmazdır. Bu nedenle bütçe destekleyen farklı bir işte çalışmanız faydalı olacaktır. Oyunculukta yeniyseniz, sadece ek bir iş olarak yapmanızda fayda var.

 • Türkiye'de yaşamıyorum sizinle çalışabilir miyim?

  Hayır. Türkiye dışında ikamet eden kişilerle çalışmıyoruz. Ayrıca bizimle düzenli çalışmanız için Ankara ilinde bulunmanız şarttır.

 • WeCreativez WhatsApp Support
  Destek birimimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz!
  Yardım İster Misiniz?