AREM Cast Oyunculuk & Mankenlik Ajansı

Ankara Cast & Mankenlik Ajansı

 • Ajans Üyeliği Ücretli Mi?

  Ajansımıza ücretsiz üye olabilirsiniz.

 • Yeriniz (Ajansınız) Nerede?

  Merkez ofisimiz Ankara şehrinin Çankaya ilçesindedir. Ancak, tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Başvuru yaptığınız şehirde oluşan iş fırsatlarında sizinle iletişime geçeceğiz.

 • Oyuncu Veya Model Olmak İçin Uygun Muyum?

  Oyuncu olmak için fiziksel bir nitelik yoktur. Her kilo ve boy uzunluğundaki kişiler oyuncu olabilir. Çok yakışıklı veya çok güzel olmak sizi başarılı bir oyuncu yapmaz. Konuşma veya görme engeliniz varsa bile oyuncu olabilirsiniz. Oyunculukta önemli olan yeteneğinizdir. Modellik için de yaş ve cinsiyet niteliği yoktur.

 • Nasıl Başvuru Yapabilirim?

  www.aremajans.com/basvuru adresinden ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Bağlantıya gitmek için buraya basınız.

 • Başvurunuz Reddedildi Ne Anlama Geliyor?

  İnternet başvurularında bu hatayı alıyorsanız, yüklediğiniz fotoğrafların hatalı olduğu anlamına gelir. Fotoğraflarınızı belirtilen sıralamayla yükleyiniz. Lütfen düz açık renk bir fon önünde, örnekteki pozlarda fotoğraflar yükleyiniz. Belirtilen nitelikteki fotoğraflara sahip olmayan adayların başvuruları reddedilecektir.

 • Ajansınız Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

  AREM Ajans olarak 2019 yılında hizmet vermeye başladık. Oyuncu, manken, model ve ses sanatçısı adaylarını sanatsal ve ticari projelerle buluşturmayı amaçlamaktayız. Ajansımızın adresi Ebu Ziya Tevfik Sokak. No: 16-4, Çankaya/Ankara/Türkiye‘dir.  AREM Ajans olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Bu nedenle Cast üyelerimizin Ankara’da ikamet etmesi gerekmez. Ajansımız bir yapım şirketi değildir. Bu nedenle film veya dizilerin yapımcılığını yapmamaktayız. Ajansımız, prodüksiyon hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler arasında ekipman desteği veya personel desteği yer almaktadır.

  Marka Tescil Başvuru Numaramız:  2022/186417
  Vergi Kimlik Numaramız:  2240500023
  Vergi Dairesi: DIŞKAPI V.D

 • Manken ve Oyunculukta Yaş Sınırı Var Mı?

  Tüm departmanlar için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan bireyler başvuru yapabilir.

 • Çocuğum İçin Başvuruda Bulunabilir Miyim?

  Evet bulunabilirsiniz. Başvuru formunu, kendi adınızı kullanarak doldurunuz.

 • Nasıl Para Kazanacağım?

  Kaydınızın alınması sonrası profiliniz, üyeler sekmesinde yer alacak. Kaydınızı yapımcı şirketlere dijital kanallardan düzenli olarak göndermekteyiz. Yapımcı şirketler, sizinle çalışmak isterlerse bize fiyat teklifi verecekler. Hiçbir üyemize projelerde yer edinme veya para kazanma garantisi vermeyiz. Bu durum tamamen yetenek ve talep potansiyeline göre oluşmaktadır. Biz ajans olarak, yapımcı şirket tarafından verilen ücretten %20 komisyon alırız. Ödemeleri size ajans olarak biz de yapabiliriz veya duruma bağlı olarak yapım şirketinden iş sonrası da ödemenizi alabilirsiniz. Size, iş için söylediğimiz fiyatlar, komisyon kesilmiş haldeki fiyatlardır. Bu aşamada bir şirketin sizi seçmesi sonrasında para kazanmaya başlayabileceksiniz.

 • Ajansınızda Nasıl Çalışılır?

  Ajansımıza yapılan üyelikler internet yoluyla yapılmaktadır. Ajansımızın bünyesine katılmak isteyen adayların ön başvuru yapması zorunludur. Ön başvuru formuna www.aremajans.com/basvuru adresinden ulaşabilirsiniz. Ön başvuru yapan adayların bilgilerini inceleriz ve bizimle çalışmaya uygun adayların başvurusunu onaylarız. Başvurusu onaylanan adaylar, kilo ve boy bilgilerini içeren detaylı bir form doldurarak Freelance olarak, resmi ajans üyemiz olurlar. Hiçbir üyemizle maaşlı olarak çalışmayız veya sağlık sigortası yapmayız. Hiçbir üyemize iş garantisi, para kazanma garantisi veya şöhret garantisi vermeyiz.

 • Ne Zaman Ünlü/Şöhret Olabilirim?

  Hiçbir üyemize ünlü olma veya şöhret olma vaadinde bulunmayız. Doğru zamanda doğru projelerde yer alan üyeler ünlenmeye başlamaktadır. Daha önce birçok TV dizisiyle ünlenen üyelerimiz oldu.

 • Oyunculuk Eğitimi Almak Şart Mı?

  Hayır, başvurunuzda böyle bir zorunluluğunuz yoktur. Aslında yanlış eğitim almış bir oyuncu adayı olmanız yapım şirketlerinin işini daha da zorlaştırmaktadır.

 • Eğitimim yok, Oyunculukta Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

  Kendinizi geliştirmek için kamera utanç eşiğinizi düşürmekle başlamalısınız. Dışarıdan ne kadar komik veya anlamsızca göründüğünüzü önemsememelisiniz. Öğrenci kısa filmleri, festival filmleri veya ücretsiz rol alabileceğiniz bağımsız filmlerde rol almak kendinizi geliştirmenizde çok fayda sağlayacaktır.

 • Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

  Dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebiliriz. Bunun için ajansımıza kaydolurken vermiş olduğunuz E-posta adresinizden [email protected] adresine bir E-posta göndermeniz yeterlidir. İsteğiniz, 48 saat içinde işlenir ve tüm bilgileriniz kayıtlarımızdan silinir.

 • Ajansa Kaydolduktan Sonra Hemen İşe Başlayabilir Miyim?

  Hayır. Bir ajansa kaydolmanız sizi oyuncu veya manken yapmaz. Biz, ajans üyelerimizin kaydını; fiziksel özellikleri, bilişsel özelleri ve yeteneği olmak üzere üç farklı kategoride değerlendirir ve yapım şirketlerine sunarız. Bir projede yer almanız, şirketlerinin kararıyla olmaktadır. Bu nedenle kendine güvenen adayların başvuruda bulunmaları en iyisidir.

 • Paylaşılan Kişisel Bilgilerim Güvende Mi?

  Online Başvuru ve başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, izniniz olmadan başka kişilerle paylaşılamaz. Ajansımızda aktif görevi bulunmayan kişiler bilgilerinizi göremez, sizinle iletişime geçemezler. Başvuru sonrası benzersiz kimlik numarasıyla bilgileriniz şifreli şekilde saklanır. İnternet ortamında profil sayfanız için paylaşılan bilgilerde soyadınız varsayılan olarak sansürlenir. Ev adresi, telefon numarası veya diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz kesinlikle paylaşılmaz.

 • Kimler Başvuramaz?

  2 farklı gün içinde aradığımızda telefon çağrılarımızı açmayan adayların kayıtları kalıcı olarak silinir. Bu nedenle ajans numaramızı +90 551 6498 555 rehberinize kayıt ediniz. İş projesi verildikten sonra işe gitmeyen ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen adaylar kalıcı olarak sistemlerimizden engellenirler.

 • Başvuru Yaptım Neden Dönüş Sağlanmadı?

  Size henüz dönüş sağlanmadıysa, henüz size uygun bir iş bulamadığımız anlamına gelir. Başvuran tüm üyelerimizi iş veren şirketlere göstermekteyiz ve şirketler gösterilen kayıtlardan üyeleri seçmekteler. Sizi seçen bir şirket olduğunda sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

 • Başvurmadan Önce Ne Yapmam Gerekiyor?

  Başvurmadan önce, birinci dereceden yakınlarınızın başvurunuz hakkında bilgi sahibi olduğundan ve onay verdiğinden emin olun.

 • Dizi ve Filmlerde Ne Zaman Rol Almaya Başlayacağım?

  Cast ajansları, yapımcı ve sektörden tanıdığı olmayan insanların; yapım şirketleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Bu durumda, zaten daha önce oyunculuk yapmamış kişiler ve oyunculuk eğitimi almamış kişilerin iyi bir rolde oynaması yetenek, şans ve azmetmeye bağlıdır. Kendinizi diğer oyunculardan sıyırmak için elinizden geleni yapmanız gereklidir. Yeteneğinize güveniyorsanız kısa sürede bir yapımcının dikkatini çekeceksiniz ve dizi ve filmlerde rol olmaya başlayacaksınız. Buna ek olarak biz, modellerimizi yapım şirketlerine düzenli olarak gönderiyoruz.

 • Aylık Olarak Kaç İş Gelecek?

  İş almanızın garantisi yoktur. Ayrıca aylık olarak net bir iş sayısı belirtilmez. Profesyonel oyuncular bile 2 yıl boşluktan sonra iyi bir rolde oynamaya başlıyor. Çoğu oyuncu bir yılın %70-80’lik kısmında çalışmadıkları gözlemleniyor. Oyunculukta boş vakit kaçınılmazdır. Bu nedenle bütçe destekleyen farklı bir işte çalışmanız faydalı olacaktır. Oyunculukta yeniyseniz, sadece ek bir iş olarak yapmanızda fayda var.

 • WeCreativez WhatsApp Support
  Destek birimimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz!
  Yardım İster Misiniz?