Ankara Cast Ajansları – Ankara Oyunculuk Ajansları Başvuru

Ankara Cast Ajansları – Ankara Oyunculuk Ajansları Başvuru
Görsel alanın konusuna ve içeriğine göre oyuncu seçme sanatına cast ajans şirketi denir. Bu ajanslar; Televizyon, film, reklam dünyası oyuncuları, modelleri ve sunucu yetkililerini bir araya getiriyor. Kendi alanında film, reklam kampanyaları, defileler, promosyonlar, çalışma sunucusu aracılığıyla oyuncu ve modelleri yapımcı şirketlerle buluşturuyor. Ajanslar kişinin kariyeri boyunca kendi hukuki ve mali alanlarına yön verir, bilgi verir ve takibini sağlar. insanların yeteneklerini erken yaşta keşfetmek, bu yetenekler doğrultusunda gelişmek için gerekli altyapının oluşturulmasına yardımcı olur.

Cast Ajanslarının Amacı Nedir?

Yeni yüzler arayan yapımcılar, ajans kadrosuyla çalışıyor. Cast ajansları, ekstralar da dahil olmak üzere her seviyedeki oyunculara ihtiyacı vardır. Cast ajansı televizyon, film, dünyasındaki yapımlar ile modeller arasında köprü görevi görmektedir. Yetenek avcısı olarak bilinen oyuncu ajansları; sahnede, televizyonda veya filmlerde çalışmak için potansiyel adayları belirlemeye çalışan bir eğlence endüstrisi şirketleridir ve cast ajanslarıyla karıştırılmamalıdır. “Cast Ajansı” terimi genellikle eğlence endüstrisinde kullanılmaz; bir yetenek temsilcisi oyuncuları temsil ederken, bir oyuncu seçme direktörü bir projede oyunculara yardımcı olur. Temsilci, bağımsız bir temsilci olarak işlev görebilir veya bir yetenek ajansı için çalışabilir. Bu acenteler, aynı zamanda, çeşitli müşterilere giyim hatları veya reklam kampanyaları için model bulma ve kiralama konusunda yardımcı olan model acenteler olarak da işlev görebilir.

Cast ajansının bir yetenek avcısından farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir. Yetenek avcıları normalde üretim şirketleri için çalışır. Buna karşılık, temsilcinin çok çeşitli performans gösteren müşterileri temsil eden yetenek ajanslarıyla bağlantı kurması daha olasıdır. Cast ajanı bir prodüksiyon için potansiyel yetenekleri belirlerken ve oyuncuların oyuncu seçimi çağrısına katılmalarını ayarlarken, ajanslar oyunculara oyuncu seçme taleplerinde çok nadiren eşlik eder. Bunun yerine, oyuncu, yapım yönetmeni ve yapımcı ile ikinci bir seçme için gerçek bir vaat gösteren sanatçıları geri çağıran bir oyuncu yönetmeni ile giriş seviyesi bir seçmelerden geçer. Böylece, oyuncu seçme temsilcisi oyuncu için yolu temizlemeye yardımcı olur, ancak eğlence özelliğini üreten ekibin ilgisini ve desteğini sağlamak ve proje için işe alınmak oyuncunun sorumluluğundadır.

İlgili Makale  Rize Cast Ajans | Rize Güneysu Mankenlik ve Oyunculuk Ajansı

Ankara Cast Ajans – Oyunculuk Eğitimi Mankenlik ve Modellik Casting Ajansı

Oyunculuk adaylarının sık duyduğu method oyunculuğu ve kamera önü oyunculuğunu duymuşsunuzdur. Aslında kamera önü oyunculuğu diye ayrı bir oyunculuk metodu yoktur. Yani konservatuar tiyatro bölümlerinde gördüğümüz oyunculuk eğitimiyle ya da özel bir atölyede, özel bir tiyatro okulunda gördüğünüz oyunculuk eğitimiyle kamera önü oyunculuk eğitimi arasında farklı bir oyunculuk metodu ya da tarzı yoktur. Sadece fiziksel koşullarını göz önünde bulundurursak teknik farklılıklar vardır. Bu anlamda yine de bu işi hakkıyla yapan bazı hocalar var. Hani kamera ile ilgili tecrübesi olan, iyi eğitmen olan kişiler. Oyuncu adaylarını, öğrencileri çok güzel bilgiler de atları biliyorlar. Sizin adınıza da çok iyi bir tecrübe olabiliyor. Hani onların da hakkını teslim edelim ama normalde bunlar kamera önü oyunculuğu denmesinin en büyük sebebi. Herkesin oyunculara çok özel minesi hemen dizilerde, sinema filminde oynamak istemesi ve yalnızca kamera önü oyunculuk eğitimi alıp bir ajansa yazılıp hemen işler yapmak istemesi. Yani bu işi biraz hızlandırmak adına, birazcık özendirmek adına söylenen bir söz. O yüzden bunu lütfen göz önünde bulundurun.  Sadece teknik farklılıklar vardır.

Bugün size dört ayrı oyunculuk tekniğini anlatmaya çalışacağım. Kamera önünde karşınıza çıkabilecek teknikler bunlar. Bunlardan birincisi bildiğiniz gibi kameranın gözünden bütün hikayenin çekim yapılır. Yani yönetmenin gözünden görürüz. Birçok sahne çekilir ama o sahneler çekildikten sonra yönetmen montaj stüdyosunda istediği sahneleri birleştirir de bir bütün haliyle yönetmenin rejisiyle biz onu dizi, film ya da sinema filmleri izleriz. Bunun içinde yönetmen farklı açılardan birçok kamera ile oyuncu karşısında çekim yapar. İşte burada çok önemli bir konu var. Çok dikkat etmeniz gereken bir konu var. Çünkü kameralar genelde uzaktan ya da yakından çekim yapar. Ama sizin yakınlığımız çekiliyor. Yani kamera size çok yakın duruyorsa ve sizi görüyorsa oyunlarımızı minimal oynamaya çalışın. Abartılı seslerden ve müminlerden uzak durun. Abartılı bir ses kullanmamaya çalıştım ve abartılı bir şekilde beden dilinizi kullanmamaya çalıştım. Bunun sebebi çok basit. Normalde bir tiyatro oyununda en az 200 300 kişiye oyun sergiliyorsunuz. Oyunlarınızı göstermeye çalışıyorsunuz. Bazen arka sırada 500 kişinin en arka sırasında olan kişi bile oyunlarımızı izlemek, takip etmek ya da anlamak durumunda. Ama kamera karşısında böyle bir şey söz konusu değil. Kamera çok yakın olduğu için ışık ve ses. Bütün teknik özellikler de hemen yanı başımızda olduğu için aslında orada sizin oyunlarınızı çok minimal oynamanız gerekir. Yoksa tiyatro sahnesi gibi çok fazla ellerinizi, kollarınızı büyük bir kullanarak abartılı hareketler yapmamalısınız. Beden dilinizi çok daha ölçülü kullanmalısınız. Yüzünüzü, gözünüzü, buradaki bütün seslenişi, ümitlerimizi lütfen özenle kullanmalısınız. Çok abartılı jestler, mimikler yapmamalısınız. Aynısı ses için de geçerli. Çünkü size bir mikrofon takılı. Gerçekten o karakterin gerektirdiği ölçüde konuşmalarımız o sesi ona göre ayarlama alırsınız. Yani yakın çekimde bütün oyunlarımızı oradaki yakın çekim planına göre oynama alırsınız arkadaşlar. Eğer oyunculuk için ajansımıza katılmak isterseniz başvuru sayfasından talep gönderebilirsiniz.

İlgili Makale  Denizli Cast Ajans | Denizli Güney Mankenlik ve Oyunculuk Ajansı