Editorial Models (Moda Mankenleri & Modelleri) Kimdir? Mankenlik & Modellik Nedir?

Editorial Models (Moda Mankenleri & Modelleri) Kimdir? Mankenlik & Modellik Nedir?

Editorial Models (Moda Mankenleri & Modelleri); moda fotoğrafçılığında ürün ve aksesuarların üzerinde sergilendiği kişiyi ve aynı zamanda üst mertebe bir mankenlik sınıfını temsil etmektedir. Bir Editorial Model, fiziksel özellikleriyle ön plana çıkar. Genel olarak bu kategorideki manken ve modeller; ince bedene, uzun boya, kemiksi surat yapısına ve aynı zamanda, seksüel bölgelerin (göğüs, genital bölge, kas yapısı) dikkat çekmeyecek ölçülerde olduğu fiziksel özelliklere sahiplerdir. Moda dünyasında; ne çok kadınsı, ne de çok erkeksi bir duruş sergilerler. Bu nedenle unisex olan ürünler başta olmak üzere, cinsiyete özel olmayan tüm ürünlerin Editorial Model’ler ile sergilenmesi tercih edilir.

Editorial Models kategorisinde kariyeri olan mankenlerin fiziksel özellikleri benzersiz olduğundan, bu kategoride mankenlik veya modellik yapmak için doğuştan gelen genetik özelliklerinizin olması gerekir. Bu kategorideki mankenler genel olarak ergenlik çağında kariyerlerine başlarlar. Onlar için mankenlik ekstra bir iş değil, gerçek bir meslektir. Bu nedenle poz vermek dışında, iş hayatlarında tecrübe ettikleri oldukça fazla konuya hakimlerdir.

Editorial Models (Moda Mankenleri & Modelleri) Kimdir? Mankenlik & Modellik Nedir?

Editorial Model olmak için, doğuştan gelen genetik özelliklerin dışında da bazı önemli becerilere sahip olmanız beklenir. Günlük beslenme şekliniz ve vücudunuza nasıl baktığınız önemlidir. Ayrıca fotoğraf çekimlerinde, bir ürünü nasıl sergilemeniz gerektiğini fotoğrafçılardan daha iyi bilmeniz beklenir. Poz verme konusunda uzman, iş süreçlerine hakim olmanız gerekir.

Eğer bu alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız Arem Ajans’a başvurabilirsiniz. Modellik başvurusu ve modellik iş ilanlarına başvurmadan önce, bir modelin tam olarak ne iş yaptığını bilmelisiniz. Bir model olmak; uzun seyahat etmek, tüm gün ayakta beklemek, saatlerce kamera karşısında durmak, poz vermeyi bilmek, ürününüzü nasıl sergileyeceğinizi düşünmek gibi bazı temel becerileri gerektirir. Bu unsurlar dışında çok yakışıklı veya çok güzel bir birey olmak (bu unsur görecelidir) sizi başarılı bir model yapmayacaktır

İlgili Makale  Mankenlik Başvurusu ve Mankenlik İş İlanları Nasıl Manken Olunur?

Şimdi Cast ajansımıza katılarak oyunculuk dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Başvuru yapmak için bu bağlantıya tıklayınız. Instagram’dan mesaj göndermek için @aremcastajans adresini kullanınız. Ayrıca, bizleri doğrudan telefonla aramak için, +90 (850) 24 11880 nolu numaramızla iletişime geçebilirsiniz.