DV Director Nedir? DV Direktörü Nasıl Olunur?

DV Director Nedir? DV Direktörü Nasıl Olunur?

DV Director (DV Direktörü) Nedir?

DV Direktörü, Yardımcı veya Yapımcı Yardımcısı ile Yapımcı/Yönetmen arasında yer alan bir roldür. DV Yönetmeni genellikle mekanda tek başına veya bir Koşucu ile birlikte çalışarak, ana Yapımcının elde edemediği bir gösterinin unsurlarını filme alır.

DV Director (DV Direktörü) Ne İş Yapar?

DV Direktörünün rolü, fikirleri kağıttan ve ekrana aktarmaktır. İş, işleri filme alınmaya değer bilgilendirici parçalara bölmek için Tasarımcılar ve Araştırmacılar ile yakın çalışmayı içerir. Çekimde, her şeyin düzgün bir şekilde çalıştığından ve her şeyin zamanında çalıştığından emin olmak DV Direktörü’nün işidir.

DV Director Nedir? DV Direktörü Nasıl Olunur?
Malcolm Ludgate, Director of Photography for Hidden Universe, filming ALMA in Chile’s arid Atacama Desert. Hidden Universe was released in IMAX® theatres and giant-screen cinemas around the globe and produced by the Australian production company December Media in association with Film Victoria, Swinburne University of Technology, MacGillivray Freeman Films and ESO.

Bir DV Direktörü genellikle kendi kendine nişancıdır. Kendi kendine çekim yapan kişi, editörlükte (Araştırmacı, Yapımcı, Yönetmen, vb.) çalışan, aynı zamanda içerik çeken ve ara sıra düzenleme yapan kişidir.

Temel Becerileri

  • Yaratıcılık
  • Baskı altında iyi başa çıkabilme
  • İyi iletişim becerileri
  • Ayaklarının üzerinde düşünme yeteneği

Maaş ve Çalışma Saatleri
DV Direktörü rolü için maaş, üretimin büyüklüğüne bağlı olarak işten işe değişebilir. Bununla birlikte, bu orta seviye bir iştir ve bu nedenle maaşınız, deneyiminize bağlı olarak muhtemelen haftalık 800 £ ile 1.300 £ arasında değişecektir.

Nasıl DV Direktörü Olunur?

olmak için Üniversite diploması şart değildir. İlgili bir konuda bir derece size biraz arka plan bilgisi sağlayabilirken, sektörde ilk elden deneyime sahip olmak muhtemelen daha faydalı olacaktır. Bu deneyim, giriş seviyesi işler, stajlar veya iş deneyimi yoluyla kazanılabilir.

DV Direktörü olmak için ortak başlangıç ​​noktaları genellikle Koşucu veya Üretim Sekreteridir. Bu daha düşük seviyeli pozisyonlar, bazen DV kamera çalışmasını içeren araştırma pozisyonlarına yol açabilir. 2. Kamera Operatörü olarak bile başlayabilirsiniz, bu durumda DV Direktörü rolüne geçiş, ekibinize kendi başına bırakılırsanız bağımsız olarak iyi bir hikaye çekebileceğinizi göstermekle olacaktır. Yeterli ara ve destekleyici çekimlerle kurgu için çekim yapabildiğinizi göstermeniz gerekecek.

Sizi Nereye Götürebilir?
DV Direktörü olmak size Yapımcı/Yönetmen gibi birçok yaratıcı role ilerleme seçeneği sunabilir. Rolün kendisi elde etmek için çok çalışma gerektirir ve bu nedenle, bu pozisyona ulaştığınız zaman, kariyerinizde zaten iyi bir şekilde ilerlemiş olmanız ve diğer rollere giden yolların ortaya çıkması muhtemeldir.