Defile Mankenliği & Podyum Modelliği Nedir? Runway Model Nasıl Olunur?

Defile Mankenliği & Podyum Modelliği Nedir? Runway Model Nasıl Olunur?

Defile Mankenliği & Podyum Modelliği (Runway Models); sergilenen ürünün, hareket halinde ve farklı açılardan nasıl göründüğünü sergilemek için canlı performans gösteren kişi ve aynı zamanda üst mertebe bir mankenlik sınıfını temsil etmektedir. Defile Mankenleri & Podyum Modelleri, moda etkinliklerinde (defile vb.) podyumda kısa süreli bir yürüyüş yaparak giydikleri ürünleri tanıtırlar. Defile Mankenliği & Podyum Modelliği; dergi reklamları, kataloglar, reklam panoları veya diğer basılı reklamlar için modellik yapabilse de, çoğu zaman tamamen canlı performans ile ürün sergilemeyi tercih ederler. Çoğu manken, bulundukları işe bağlı olarak 17 ile 23 yaşları arasındadır.

Defile mankeni olmak isteyen birinin yeteneklerini göstermek için genellikle cast ajansları ve moda tasarımcılarıyla görüşmesi gerekecektir. Bir ajansla anlaşabilirlerse, ajanslar; başvuru yapan mankenleri çeşitli defilelere ve bireysel tasarımcılarla buluşturmakta yardımcı olurlar. Ajanslar, modellerini doğrudan moda tasarımcısına yönlendirebileceği gibi kendi bünyesinde de çalışmasını sağlayabilirler.

Defile Mankenliği & Podyum Modelliği Nedir? Runway Model Nasıl Olunur?
Defile Mankenliği & Podyum Modelliği Nedir? Runway Model Nasıl Olunur?

Defile Mankenliği & Podyum Modeli (Runway Model) Nasıl Olunur?

Bir mankenin zayıf ve uzun boylu olması gerektiğini söyleyen endüstri standartları var, ancak modelleme dünyasında her bedenden insan için bir talep oluşabilmekte. Genellikle moda tasarımcıları, ilginç ve tuhaf yüzler ararlar ve her tasarımcının farklı, benzersiz ve kişisel bir felsefesi vardır. Elbette dış görünüşün en büyük etken olduğu mankenlik dünyasında, vücudunuzu sürekli olarak bakımlı tutmalısınız. Moda tasarımcıları için vücudunuz, boyanmaya hazır bir tuval durumundadır.

Eğer bu alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız Arem Ajans’a başvurabilirsiniz. Modellik başvurusu ve modellik iş ilanlarına başvurmadan önce, bir modelin tam olarak ne iş yaptığını bilmelisiniz. Bir model olmak; uzun seyahat etmek, tüm gün ayakta beklemek, saatlerce kamera karşısında durmak, poz vermeyi bilmek, ürününüzü nasıl sergileyeceğinizi düşünmek gibi bazı temel becerileri gerektirir. Bu unsurlar dışında çok yakışıklı veya çok güzel bir birey olmak (bu unsur görecelidir) sizi başarılı bir model yapmayacaktır

İlgili Makale  Mankenlik Başvurusu ve Mankenlik İş İlanları Nasıl Manken Olunur?

Şimdi Cast ajansımıza katılarak oyunculuk dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Başvuru için bu bağlantıya tıklayınız. Instagram’dan mesaj göndermek için @aremcastajans adresini kullanınız. Ayrıca, bizleri doğrudan telefonla aramak için, +90 (850) 24 11880 nolu numaramızla iletişime geçebilirsiniz.