Cast Yardımcı Yapımcı Nedir? Casting Assistant Producer Nasıl Olunur?

Cast Yardımcı Yapımcı Nedir? Casting Assistant Producer Nasıl Olunur?

Cast Yardımcı Yapımcı nedir?

Bir Cast Asistanı Yapımcısı (kısaca Casting AP), film ve TV prodüksiyonları için aktörlerin veya diğer katkıda bulunanların seçilmesine yardımcı olan bir kişidir.

İş nedir?

Casting Asistan Yapımcı rolü, bir film veya TV dizisi için oyuncu bulma sürecine ya da olgusal tarafta, katkıda bulunanlar veya öne çıkacak röportajcılar bulma sürecine yardımcı olmayı içerir.

Drama, komedi veya eğlence prodüksiyonları üzerinde çalışırken, Yapımcıların ve Yönetmenlerin karakter özetine uygun, ilgili beceri ve deneyime sahip ve çekim için uygun oyuncuları seçmelerine yardımcı olmak Casting Asistan Yapımcı’nın işidir. Oyuncu ücretlerinin prodüksiyon bütçesini aşmamasını sağlamak da önemlidir. Bir Cast Yardımcı Yapımcının rolü, yardımcı oldukları prodüksiyonun boyutuna ve bütçesine bağlı olarak değişecektir.

Bir Cast Yardımcı Yapımcısının yaptığı ana görevlerden biri, senaryoyu okumak ve herhangi bir rol için olası aktörlerin bir listesini oluşturmaktır. O zaman ajanları aramak ve aktörlerin müsait olup olmadığını ve rolle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini kontrol etmek onların işidir. Buna ek olarak, bir Cast Asistanı Yapımcı, ekran testleri, kamerayı çalıştırma ve yayın oturumları boyunca başka yardımlar sağlama konusunda yardımcı olacaktır.

Casting AP’ler ayrıca, rolün, konuya uygun yaşam deneyimine veya durumuna sahip prodüksiyonda yer alacak katkıda bulunanları bulmayı içerdiği gerçeklere dayalı prodüksiyonlar üzerinde de çalışacak. Bu durumlarda, iş, bireylerin özete uymasını sağlamak için kapsamlı araştırma ve bilgi toplamayı içerebilir.

Ek olarak, bir Casting Asistan Yapımcıdan, telefona cevap verme ve herhangi bir soruyu cevaplama gibi genel ofis görevlerinde yardımcı olması istenebilir. Bunun da ötesinde, genellikle Yapımcı ve Yönetmenin izlemesi için döküm oturumlarından görüntüleri düzenlemek ve yüklemekten sorumlu olacaklardır.

Bir filmi yayınlamak için yapılan çalışmalar genellikle on haftadan fazla sürmez ve bu nedenle Oyuncu Asistanı Yapımcı olarak sürekli olarak bir sonraki işinizin peşine düşmeniz önemlidir.

İlgili Makale  Cast Asistanı Nedir? Casting Assistant Nasıl Olunur?

Temel beceriler

  • Mükemmel iletişim becerileri
  • İyi organizasyon becerileri
  • Sağlam bilgisayar becerileri
  • Televizyon ve sinema için bilgi ve tutku
  • ağ kurabilen
  • Kameraları çalıştırabilme
  • İyi düzenleme becerileri

Maaş ve Çalışma Saatleri
Genellikle, bir Casting Asistanı Yapımcı, bir Casting Director tarafından serbest çalışan olarak istihdam edilir, ancak daha büyük prodüksiyon şirketlerinde kalıcı olarak çalışmak mümkün olabilir. Bir Döküm Asistanı Yapımcının maaşı genellikle günde 135 £ veya haftada 700 £ civarındadır, ancak bu, üzerinde çalıştığınız prodüksiyonun boyutuna ve bütçesine bağlı olacaktır.

Döküm Yardımcısı Yapımcı Nasıl Olunur Dökümde
çalışmak için belirli bir nitelik aranmaz. Bunun yerine, en hayati husus, film ve TV prodüksiyonları hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Oyuncu Asistanı Yapımcı olarak, yeni ve köklü oyuncularla ilgili güncel bilgilerden haberdar olmanız önemlidir. Çoğu Oyuncu Yardımcısı Yapımcı, oyunculuk ve oyuncu seçimiyle ilgilenen mezunlardır, bu nedenle rol için gerekli olmasa da bir derece almak size ihtiyacınız olan deneyim, bilgi ve becerileri