İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?

İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?

“İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?” sorusu, manken adaylarının kariyerlerine başlamadan önce en sık sorduğu sorulardan birdir. Yetişkin bir kadın mankenin ideal bel çevresi ölçüsü; 55 santimetre (cm) ile 65 santimetre (cm) yani, 55 cm – 65 cm aralığında olmalıdır. Erkek mankenler için ise; 73 santimetre (cm) ile 81 santimetre (cm) yani, 73 cm – 81 cm aralığında olmalıdır. Bu ölçüler de (Small ile Medium bedenlere tekabül etmektedir.)

İdeal Manken Bel Ölçüsü Neye Göre Belirlenmektedir?

Bel ölçüleri, Avrupa standartlarında üretilen tekstil ürünleri referans alınarak belirlenmiştir. Yani; göze güzel geldiği için değil, ideal kilodaki bir yetişkin bireyin ölçülerine eş değer olduğu için tercih edilmektedir. Bu durum genellikle kıyafetlerin, Small ve Medium bedenleri arasındaki tasarımlarda, sergileme şeklinin en doğru şekilde gösterilmesinden kaynaklıdır.

İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?
İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?

İdeal Bel Ölçülerine Sahip Olmayan Kişiler Manken Olabilir Mi?

“İdeal Bel Ölçülerine Sahip Olmayan Kişiler Manken Olabilir Mi?” sorusuyla, herkes manken olabilir mi? sorusu aynı cevaba sahiptir. Kıyafet odaklı olmayan her pazarlama ürünü için, her bel ölçüsüne sahip bireyler mankenlik kariyerine başlayabilir. Kimi bireyler; el mankenliği, ayak mankenliği için ideal fiziksel özelliklere sahipken, kimi bireyler; yüz mankenliği ve nü modellik için ideal fiziksel özelliklere sahiptir. Bu durumda, hangi alanda kariyer yapacağını belirleyecek adayların, belli başlı kategorilerde uzmanlaşması gerekecektir.

İdeal Manken ve Model Bel Ölçüsü Kaç Santimetre (CM) Olmalıdır?

Eğer bu alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız Arem Ajans’a başvurabilirsiniz. Modellik başvurusu ve modellik iş ilanlarına başvurmadan önce, bir modelin tam olarak ne iş yaptığını bilmelisiniz. Bir model olmak; uzun seyahat etmek, tüm gün ayakta beklemek, saatlerce kamera karşısında durmak, poz vermeyi bilmek, ürününüzü nasıl sergileyeceğinizi düşünmek gibi bazı temel becerileri gerektirir. Bu unsurlar dışında çok yakışıklı veya çok güzel bir birey olmak (bu unsur görecelidir) sizi başarılı bir model yapmayacaktır.

İlgili Makale  Mankenlerin ve Modellerin Boy Ölçüsü En Az Kaç Santimetre Metre Olmalıdır?

Şimdi Cast ajansımıza katılarak medya dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Instagram’dan mesaj göndermek için @aremcastajans adresini kullanınız. Ayrıca, bizleri doğrudan telefonla aramak için, +90 (850) 24 11880 nolu numaramızla iletişime geçebilirsiniz.