AREM Cast Oyunculuk & Mankenlik Ajansı

Ankara Cast & Mankenlik Ajansı

TARAFLAR

AJANS ÜYESİ VEYA VEKİLİ : Çevrim içi kayıt formundan başvuru yapan kişilerdir. Fotoğrafçı veya akar görüntü (video) yapımcısı tarafından, görsel öğe olarak esere konu olan kişi veya bu kişinin vekili. Ajans üyesi 18 yaşından küçükse sözleşmede yükümlülükler vekiline aittir.
FOTOĞRAFÇI: Fotoğraf malzemeleri ve diğer video yapım cihazları ile görsel eser üreten eser sahibidir.
AJANS: Ajans üye kaydını alan kişi/kişiler veya şirket. Şirket, ÖMER ÇAKMAK FOTOĞRAF STÜDYOSU olarak anılacaktır.
KONU ve KAPSAMI:
Fotoğrafçı ile model arasındaki, oluşacak eserin kullanımı hakkındaki koşulların belirlenmesi. Ajans üyesi ile ajans arasındaki ilişkinin açıklanması. Ajans üyesi veya üyenin vekilinin yükümlülükleri. Ajansın yükümlülükleri.

ŞARTLAR

  1. Ajans üyesi veya vekili, ajansımızla paylaşmış olduğu görsel materyallerin veya fotoğrafçı tarafından oluşturulmasına izin verdiği görsel materyallerin, herhangi bir koşul olmaksızın ticari, eğitsel ve sanatsal etkinliklerde kullanılmasına, her türlü medya, malzeme ve araçla halka açık yerlerde yayınlanması ve kamuya teşhir edilmesi, reklamlarda yayınlanması, ticari amaçla satılması ve/veya kiralanması, fotoğrafçı veya ajans tarafından kullanılmasına bila kabulü rücu şartlı yetki verdiğini beyan ve kabul eder.
  2. Ajans üyesi veya vekili ajans kaydının ücretsiz olduğunu kabul ve beyan eder.
  3. Ajans üyesi veya vekili, vermiş olduğu kişisel bilgilerinin (Fiziksel ve bilişsel özellikler dahil olmak üzere, üyeyi veya vekilini tasvir eden herhangi bir bilgi) fotoğraf ve ses kayıtlarının depolanması, işlenmesini ve saklanmasını, üçüncü taraflar ile paylaşılmasını kabul ve beyan eder.
  4. Taraflardan birinin ya da ikisinin ölümü halinde, bu sözleşme ile taraflara tanınan tüm haklar ve yüklenilen tüm sorumluluklar, tarafların mirasçılarına, mirasçıların mirası kabul etmeleri halinde aynen devir olacaktır.
  5. Ajans üyesi veya vekili, ajans aracılığıyla elde ettiği ticari iş fırsatlarını ajansın bilgisi olmadan değerlendiremez ve bu işlerde yer alamaz. Ajans aracılığıyla elde ettiği iş fırsatlarından ajansın bilgisi olmadan ödeme kabul edemez. Bu koşullara uyulmadığı ispatlanırsa, ÖMER ÇAKMAK FOTOĞRAF STÜDYOSU şirketine 10.000 Türk Lirası ödeme yapacağını kabul eder.
  6. Ajans üyesi veya vekili, üyelik iptali için Arem Ajans markasına, aremajans.com iletişim kanallarından ulaşacağını, üyeliğin sildirilmesi sonrasında depolanan tüm kişisel verilerinin silineceğini kabul eder. Ancak, üyelik iptali öncesinde ajans aracılığıyla kurulan iş fırsatlarıyla bağlantısını keseceğini ve iş veren taraf ile ticari maksat ile iletişime geçmeyeceğini kabul eder.
  7. Ajans üyesi veya vekili, ticari maksatla fiziksel ve bilişsel özelliklerini kullandırtması karşılığında, iş veren firmadan nakit şekilde ödeme alacağını kabul ve beyan eder.
  8. Ajans üyesi veya vekili, kendilerine verilen iş ücretinin değişken olduğu ve alacağı ücreti önceden kabul ederek işe başlayacağını kabul ve beyan eder.
  9. Sözleşme süresizdir, Taraflardan biri sözleşmeyi iptal ettiğinde diğer tarafa iletişim kanalları üzerinden bildirmesi zorunludur.

Şirket Bilgileri:

Ünvan: ÖMER ÇAKMAK FOTOĞRAF STÜDYOSU
ADRES: Tevfik İleri, Emek Cd. No:14/48, 06145 Pursaklar/Ankara
VERGİ NUMARASI: 2240500023
VERGİ DAİRESİ: DIŞKAPI V.D

WeCreativez WhatsApp Support
Destek birimimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz!
Yardım İster Misiniz?